Uygulanan Yanlış Strateji Yöntemleri


Strateji Nedir?

Strateji kelime anlamı olarak, ‘önceden belirlenen bir amaca ulaşmak için uygulanan yöntemlerin tümü’ olarak tanımlanır. Link kısaltarak para kazanmak isteyen kişiler de, para kazanmak için bazı yöntemler uygular. Tabii bunların içinde yanlış stratejive yöntemler de vardır.

Yardımlaşma gruplarında ‘taktik ver‘, ‘taktiğin nedir‘, ‘taktik‘ gibi söylemleri duymuşsunuzdur. Bu bahsi geçen taktik, stratejiden başka bir şey değildir. Kullanıcılar arasında taktik(strateji) yöntemleri oldukça çeşitlidir. Biz bu yazımızda hangi stratejileri uygulamamanız gerektiğini anlatacağız. Uygulayabileceklerinizi daha önce listelemiştik. İlgili makaleye buradanulaşabilirsiniz.

Yanlış Strateji Yöntemleri

Sistem yönetimimiz uzun süredir gözlem yapmaktadır. Gerek gelen trafiği inceleyerek gerekse yardımlaşma grupları ve forumlarındaki stratejileri inceleyerek raporlar oluşturmuş ve analizler yapmıştır.

EkLink.net destek ekibi, doğru yöntemler uygulamanıza yardımcı olmak için ve boşa zaman kaybetmemeniz için bu içeriği hazırlamıştır. Özellikle;  link kısaltarak para kazanmaya yeni başladıysanız, çok az kazanıyor ve, ne yapacağınızı bilemiyorsanız mutlaka strateji yazılarımıza göz atın.

Şimdi ne yapmamanız gerektiğini anlatmaya başlayalım artık.

Referans Linkinden Yeni Hesap Açmak

Şimdi bir kullanıcı düşünelim ismi Ahmet olsun. Ahmet, EkLink.net sistemine üye olup referans linkine tıklayarak bir kez daha üye oluyor. Ahmet, EkLink.net sisteminde iki hesap açtı. Birincisinden referans linki verdi kendine. İkinci açtığı hesap asıl kullandığı hesabı olacak. İkinci hesabıyla linklerini kısaltıyor, stratejilerini geliştirip para kazanıyor. Referans linki sayesinde birinci hesabına, kullanmadığı hesabına da para kazandırıyor.

EkLink.net sistem yönetimi, bu durumu tespit ettiğinde kullanıcıya ödeme yapmıyor. Çünkü sistemi aldatmaya yönelik, tamamen haksız şekilde kazanç sağlanıyor. Sadece referans linkiyle kazanmaya çalışan kullanıcılarımıza ödeme yapmıyoruz. Bu şekilde stratejiler geliştirmeye çalışan kullanıcılarımız zaman kaybetmiş oluyor.

‘Tıklayana Tıklarım’

Bu başlık size çok tanıdık geldi değil mi? Bu paylaşımları yardımlaşma gruplarında oldukça fazla görürüz. Genelde yeni kullanıcıların başvurduğu bir yöntemdir. Grup arkadaşlarından kısa linkine tıklamasını bekler, eğer tıklayan olursa kendi de kişinin linkine tıklayarak karşılıklı kazanmış(!) olurlar.

Çoğu sistem aynı ip adresinden bir kez sayım yapar ya da birkaç kez. Bir kişi günde en fazla birkaç kez sayımı yapılacak kadar tıklama yapabilir. Dolayısıyla bu yöntem size sadece zaman kaybettirir. Bu şekilde çok kazanç sağlayamazsınız. Yardımlaşma grupları, her ne kadar çoğunlukla bu tarz gönderilere sahip olsa da, esas amaçları bu değildir. Yardımlaşmak, iyilik yapmak demektir. Ancak bu şekilde kullanıcılar birbirlerine kötülük yapıyor. Çünkü bu şekilde kazandıklarını zannediyorlar.

Bu yöntem bir strateji değildir. Bu şekilde zaman kaybetmeyi bırakın! Kendinize bir çalışma alanı seçin. Hemen şimdi buradaki çalışma alanlarını inceleyin, ve kendinize en uygun olanı belirleyin.

Bot Kullanmak

Link kısaltma servisleri bot kullanımına izin vermezler. Peki neden? Çünkü link kısaltma servisleri, sizin ziyaretçileriniz reklamı tıkladığında değil, gerçekten reklamla ilgilenip, reklamı kullanarak reklam sitesine giderse kazanır.

Siz kullanıcılarımız, reklam tıklattıkça para kazanıyorsunuz; biz link kısaltma siteleri, sizin tıklatmanızla gelen ziyaretçilerin reklamla ilgilenenlerinden para kazanıyoruz.

Dolayısıyla bot sayesinde siz kullanıcılarımız, amacına ulaşmış, reklam tıklatmış olabilirsiniz. Ancak bizler, gerçekten reklamla ilgilenebilecek kişilere ulaşmış olmuyoruz. Siz kazanıyorsunuz, ancak biz kazanamıyoruz. Biz kazanamadan size para ödeyemeyiz değil mi? Bu sebeple bot kullanımı yasaktır.

Bot kullanmayın. Bot kullanımı ne yaparsanız yapın bir şekilde tespit ediliyor. Hesabınızı engelletip, isminizi kara listeye ekletmeyin. Yanlış strateji uygulayıp, zaman kaybetmeyin.

EkLink.net ekipleri sizlere yardımcı olmak için çalışıyor. Bizimle iletişime geçin, stratejilerinizi beraber geliştirelim.

Oluşturulma Tarihi: 19.02.2018 20:13


Linkim.xyz, Linkim, Linkim.xyz link kısalt, Link kısalt, Link kısaltma servisi, Url Short, Url shorten/a>, Link kısaltma servisleri,