Eklink.net içinde Nasıl Reklam Verilir?


Reklam Vermek

Özellikle web sitesi olan veya uygulaması olan kullanıcılarımızın kullandığı bir özellik; EkLink.net içinde reklam vermek. Sizlere bu yazımızda, EkLink.net reklam seçeneğini tanıtacağız.

Reklam vermek sadece sitesi veya uygulaması olan kişiler için değildir. Sayfası olan, sosyal medya hesabı olan veya forum sahibi olan herkes reklam vermek isterse EkLink.net sistemini kullanabilir.

Neden Reklam Verilir?

Tanıtımınızı yapmak için. Bildiğimiz gibi birçok alanda reklam verebiliyor, reklamlarla karşılaşabiliyoruz. Facebook reklamları, YouTube reklamları, Googlereklamları gibi aklınıza gelebilecek çoğu platformda reklam verme şansımız vardır.

Kullanıcılar, üzerine çalışmalar yaptığı alanla ilgili, linklerini paylaşmak için ortamlar kurarlar. Web siteleri, hesaplar veya gruplar en sık karşılaşılan adreslerdir. Linklerinizi daha çok insana tıklattrımak için mevcut ortamınızı büyütmek ve daha çok ziyaretçi çekmek istersiniz değil mi? Bunu sağlamanın en güzel yolu, reklamvermektir.

EkLink.net sistemi oldukça trafiği fazla olan bir sistemdir. Sizin reklamlarınızın ilgili hedef kitlesi zaten EkLink.net içinde sürekli link tıklıyor. Esas hedefinize ulaşmak için reklam vermek istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız işte bu yazı tam da sizin için, okumaya devam edin!

EKLİNK.NET İçinde Nasıl Reklam Verilir?

Kullanıcı paneline giriş yaptığınızda, sol menü içerisinde ‘Reklamlar‘ seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe tıkladığınızda açılır listede; ‘Liste‘ ve ‘Geçiş Reklamı Oluştur‘ seçenekleri yer alır. ‘Liste‘ sayfasında, vermiş olduğunuz reklamlar ve bu reklamların durumu hakkında bilgi veren bir tablo mevcuttur. Reklam vermek için ‘Geçiş Reklamı Oluştur‘ seçeneğine tıklıyoruz.

Oluşturacağınız reklam hangi cihazlardan girildiğinde, ziyaretçilerin karşısına çıksın istiyorsanız onu seçin. ‘Bilgisayar, Mobil ve Tablet‘ – ‘Sadece Bilgisayar‘ – ‘Sadece Mobil/Tablet‘ seçeneklerinden birini seçmelisiniz.

Burada hangisini seçeceğiniz tamamıyla sizin reklamınızın ne olduğu ile alakalı. Hangisinin sizin için uygun olduğuna karar veremiyorsanız, pazarlama ve tanıtım departmanımızda olan sosyal medya ekibimize ulaşabilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonra ‘Onayla‘ seçeneğine tıklıyoruz. İlk kısımda, EkLink.net sisteminin reklam politikası hakkında bilgi veren kısa maddeler karşımıza çıkıyor. Altındaki tabloda; ‘Reklam Kampanyanızın Adı‘ ve ‘Website Detayları (Başlık ve url)‘ alanlarını doldurmanız gerekiyor. Reklam bilgilerini verdikten sonra bir altında ise istediğiniz hit miktarını belirlemeniz gerekiyor.

Bu alanda kaç bin hit çekmek istiyorsanız, ‘Dünya trafiği‘ için ve ‘Türkiye trafiği‘ için miktar belirlemeniz gerekir. Örneğin Dünya trafiği için 3, Türkiye trafiği için 10 girerseniz; bu demektir ki Dünya trafiğinden 3000(üç bin), Türkiye trafiğinden 10000(on bin) hit alacaksınız. Burada belirlediğiniz miktar üzerinden panelimiz size ödemeniz gereken ücreti de hesaplayarak göstermektedir.

Kullanıcı Şart ve Politikalarını kabul ediyorum.’ kutucuğunu işaretleyin. Burada hiçbir alanı boş bırakmadığınızdan ve doğru girdiğinizden emin olun. Daha sonra ‘Ödeme Yap‘ alanına tıklayın.

Ödeme Yap sayfası, girdiğiniz bilgiler ve istediğiniz hit sayısını gösteren bir tablo oluşturdu. Buradaki her alan doğru mu kontrol edin. Her şey tamamsa eğer ‘Ödeme Yap‘ seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfada ödeme yapacağınız servisi seçerek ‘Ödeme Yap‘ seçeneğine tıklayın. Papara numarasına ödeme yapmak isterseniz, hesap numaramıza ödeme yapabilirsiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra destek ekibimize eposta atıp durum hakkında bilgi vermeyi unutmayın. EkLink.net içinde reklam vermek bu kadar kolay!

Reklamlarınızın durumunu incelemek için sol menüden, ‘Reklamlar‘ içindeki ‘Liste‘ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Listenizde yeni oluşturduğunuz reklam eklenmiş durumda olacaktır.

Bu yazıda eksik gördüğünüz, eklenmesini istediğiniz ayrıntılar varsa bize ulaşıp bildirebilirsiniz. Eğer bu adımları uygularken takıldığınız bir nokta olursa bizimle iletişime geçin.

Oluşturulma Tarihi: 18.02.2018 19:30


Linkim.xyz, Linkim, Linkim.xyz link kısalt, Link kısalt, Link kısaltma servisi, Url Short, Url shorten/a>, Link kısaltma servisleri,